Kullanıma açık olan teraslarda ve çatılarda, seramik,fayans, mermer, trevertan vb. kaplama uygulamaları tek başına su yalıtımı sağlamaz.
Su yalıtımı yapılmayan yüzeylerden sızan su , yaşam alanları bulunan alt karlarda huzursuzluğa yol açar. Su mucizevi bir varlıktır. Bu nedenle zaafiyet alanlarının oluştuğu alanlarda, kılcal çatlaklardan, korozyona uğramış yüzeylerden içeriye sızarak donatıya zarar vermektedir.
Terasların maruz kalacağı değişken iklim koşullarına uyum sağlayabilen dayanıklı akrilik esaslı elastik ürünlerle seramik,fayans, mermer, trevertan vb. kaplamaların altına yapılan su yalıtımı bu tür problemleri önler..
Teras izolasyonu, su yalıtımı için gerekli bir işlemdir.
Teras su izolasyonunu %100 olarak , sorunsuz ve görsel açıdan estetik ve sağlam bir şekilde, poliüretan, akrilik reçine esaslı, sürme su izolasyon ürünleri vb. gibi ek yeri olmayan su geçirimsiz izolasyon malzemeleri ile yapılmaktadır.Uygulamasını yaptığımız su izolasyon ürünleri değişik iklim koşullarına karşı son derece dayanıklı ve yaya trafiğinden etkilenmeyen ürünlerdir.